220 raste për 10 ditë/ Shifra të larta të të prekurve me Covid në Kukës

Vijojnë shifrat e larta me të prekur nga CoVid-19 në rrethin e Kukësit.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 20 raste të reja.

Që nga fillimi i muajit shkurt në Kukës janë prekur mbi 220 qytetarë.

Ndërsa numri aktiv i të prekurve në shkallë qarku është 478 veta.

Kukësi ka një popullsi të vogël në krahasim me numrin e të prekurve .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vazhdojnë shifrat e larta/ 21 raste në Kukës dhe Has

Thu Feb 11 , 2021
Vazhdojnë të jenë shifrat e larta nga koronavirusi në Kukës. Në buletinin e ditës së sotme, ministria e Shëndetësisë ka raportuar 21 raste në Kukës dhe në Has. Ndërkaq nuk është raportuar asnjë rast në Tropojë. Kështu janë 14 raste janë shënuar në Kukës në 24 orët e fundit. Ndërkaq, […]