Aksident i rëndë në Kukës, 2 të vdekur e 1 i plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Rrugën e Kombit në hyrje të Kukësit.

Një makinë tip Golf është përplasur me barrierat duke u kthyer përmbys në rrugë.

Si pasojë ka humbur jetën 2 të rinj dhe është plagosur i tjetër.

Kukës/informacion paraprak

Në autostradën Kalimash-Morinë, në vendin e quajtur “Shkodra Beton”, një mjet tip “Golf”, ka dal nga rruga, ku për pasojë ka humbur jetën një shtetas ende i paidentifikuar.

Si dhe janë dëmtuar dy shtetas të tjerë të cilët ndodhen në spitalin e Kukësit, ku po marrin ndihmë mjeksore

Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor ku po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Sot 1 rast me koronavirus në Kukës

Wed Aug 12 , 2020
Një ditë më parë, në Kukës u shënuan 6 raste me koronavirus. Ndërkaq ditën e sotme ministria e Shëndetësisë ka njoftuar vetëm 1 rast me koronavirus të shënuar në Kukës. ‘Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 51 raste në Tiranë, nga 14 raste Shkodër, Krujë, 12 në […]