Dy mjete me targa të Kosovës janë përplasur mesditën e kësaj të mërkure në rrugën e Kombit, rreth 500 metra larg doganës së Morinës.

Një autobot nafte me targa KS509XB që transportonte naftë drejt Kosovës dhe automjeti tip ‘Volkswagen’ me targa 01737QJ janë përplasur në aksin Kukës-Morinë.

Të dy mjetet kanë humbur kontrollin duke u përplasur me trafikndarësen, ndërsa autoboti ka devijuar dhe ka dalë nga rruga rreth 100 metra larg vendit të aksidentit.

Drejtuesja e mjetit nuk është lënduar, ndërsa nëna dhe motra që ishin pasagjere kanë marrë dëmtime të lehta. Ato janë dërguar me urgjencë në spitalin e Kukësit dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

I lënduar ka mbetur edhe drejtuesi i autobotit, i cili ka goditur mjetin. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Paraprakisht mendohet që aksidenti të jetë shkaktuar nga prania e lagështisë në rrugë për shkak të reshjeve të shiut por edhe manovrat e gabuara të autoveturës gjatë parakalimit të autobotit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *