Aksident te ‘Shota’, ‘Audi’ përplas një fëmijë 9 vjeç, jashtë rrezikut për jetën

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në Kukës.

Sipas policisë lokale, aksidenti ka ndodhur tek rruga e Hasit, që nis tek ‘Shote Galica’.

Një makinë ‘Audi’ që drejtohej nga i riu me inicialet B. C., ka përplasur 9-vjeçarin I. S., që po ecte me biçikletë.

Policia e Kukësit/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Shote Galica – Drini i Bardhë, automjeti tip ‘Audi’, me drejtues shtetasin B. C. është përplasur me një biçikletë që drejtohej nga shtetasi i mitur me iniciale I. S., rreth 9 vjeç.

Si pasojë e përplasjes ka marrë dëmtime të lehta i mituri, i cili është dërguar për mjekim në Spitalin Rajonal Kukës, jashtë rrezikut për jetën.

Drejtuesi i automjetit, shtetasi B. C. është shoqëruar në DVP Kukës, ku po kryhen veprimet hetimore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

VIDEO/ Shaqir Shehu, Besnik Hallaçi dhe Bujar Spahiu shpallen ‘Nderi i Qarkut Kukës’

Tue Jun 29 , 2021
Tre personalitet kuksiane janë shpallur ‘Nderi i Qarkut Kukës’, nga Këshilli i qarkut të Kukësit. Dy prej personaliteteve Shaqir Shehu dhe Besnik Hallaçi janë shpallur ‘Nderi i Qarkut Kukës’ pas vdekjes, pasi humbën jetën për shkak të koronavirusit. Ndërkaq Këshilli i qarkut shpalli ‘Nderi i Qarkut Kukës’ edhe kreun e […]