Aktorët e Teatrit të Prizrenit mbesin pa rroga, ja arsyeja

Read Time:40 Second

11 aktorët e Teatrit të Prizrenit kanë mbetur pa paga tash e disa muaj.

Në emisionin “Mëngjesi me Arben Ahmetin” në Kanal 10, ka folur njëri nga aktorët e këtij teatri, Xhevdet Doda, i cili ka folur rreth problemeve që kanë pasur në lidhje me rrogat.

“Kuvendi komunal po arsyetohet për vonesën e nënshkrimit të kontratave, të cilat janë nënshkruar më 21 korrik dhe pagat janë dashur të dalin në shtator, por ne nuk kemi faj nëse komuna është vonuar në nënshkrimin e kontratave”, ka thënë Doda, përcjell Portali.info.

Ai ka thënë se aktorët e teatrove të tjera në Kosovë, kanë vazhduar të paguhen edhe pse në gjendjen e pandemisë.

Në fund, aktorët e Teatrit të Prizrenit kanë paralajmëruar protesta dhe ndalim të të gjitha aktiviteteve në rast se nuk marrin përgjigje nga institucionet.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Enigma e armëve të Fjolla Morinës, çfarë po fsheh këngëtarja e arrestuar në Kukës
Next post 30 ditë burg kuksianit në Prizren, u kap duke vjedhur