Aktorja e Portokallisë: Nuk hyj në politikë për lek, me Ramën dua të ndryshoj Tropojën

Aktorja e spektaklit Portokalli, Arjola Demiri foli për angazhimin e saj në politikë.

Në Open në Top Channnel u diskutua për artistët në politikë ku të ftaura janë artistë të ndryshëm.

Demiri tha se e gjithë kjo nuk bëhet për interesa personale por për të bërë ndryshime në qytetin e saj të lindjes, Tropojës.

‘Angazhimi im bëhet vetëm për të ndryshuar vendin tim të lindjes. Dua që Tropoja, Bajram Curri nga një qytet i harruar të ketë zhvillim.

Unë paguhem shumë mirë. Punoj në 2-3 punë dhe kam të ardhura më shumë se një deputete. Pra po lë pagën e mirë vetëm për të kontribuar me vendlindjen. Mbështes PS-në sepse në 7 vitë ka bërë ca ndryshime në Tropojë’- tha Demiri në Open.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Lumjani Fadil Spahiu/ Mjeku i diplomuar në Moskë, që vuajti burgjeve të komunizmit

Wed Oct 14 , 2020
Nga Dashnor Kaloçi Fadil Spahiu është një nga ata dhjetëra shqiptarë që gjatë periudhës së regjimit komunist të Enver Hoxhës patën rastin të studionin në universitetet e vendeve të Europës Lindore, ku falë aftësive të tij u diplomua me rezultate të shkëlqyera dhe për të shkruanin gazetat më të mëdha […]