Eshte e dyta here qe Albini sapo behet kryeminister, vendos nje tra me te madhe se Rama.

Kur shume vende Europiane po i heqin, Albini i shton ne 3 vaksinat.

Heren e pare nje gazetar medioker e justifikonte se e ben per inat te Rames, ndersa tash dikush tjeter thote e ben per inat te Vuçiç, dmth ky kur nxehet me Ramen e Vuçiçin, e nxjerr inatin me Shqiptaret.

E verteta eshte se Albini vjen nga nje formim neomarksist dhe si perfaqsues i kesaj rryme, si internacionalist do te tregoj se sa i zellshem eshte ne zbatimin e rregullave absurd qe nxjerrin eproret e vet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *