• Sun. Jun 23rd, 2024

Arrestohet Dan Hutra, vrasësi i tre grave në Tiranë

Pamjet që shihni tregojnë momentet e arrestimit të Dan Hutrës, i cili vrau sot 3 gra dhe plagosi 3 të tjera. Ai për disa orë u arratis, ndërkohë që policia e arrestoi, madje i sekuestroi dhe armën e krimit.

Vrasja e parë ndodhi në orën 12:30 të mesditës në Kodër Kamëz, ku Hutra mësyhu në banesën e ish-gruas së tij. Ai vrau në oborrin e ish-bashkëjetueses së tij, Elena Hysa, motrën e kësaj të fundit, Mevlute Hysa, 30 vjeç dhe të fejuarën e vëllait të saj, Hasime Dafku dhe plagosi atë dhe ish-vjehrrën.

Ndërsa krimi i dytë ndodhi në Kamzë, ku objektiv ishte familja e Vladimir Kurtit, një armik që kishte krijuar në burg, ndërsa vrau motrën e këtij të fundit, Etleva Kurtin, 31 vjeçe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *