Radhë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Morinit drejt Kosovës. Në doganë është krijuar një kolonë e gjatë automjetesh me qytetarë nga Kosova që po kthehen në shtëpitë e tyre, pasi kanë vizituar Shqipërinë. Me mijëra qytetarë të Kosovës kanë zgjedhur ta kalojnë fundjavën në Shqipëri, kryesisht pranë bregdetit, […]

Aksident i rende ne Rrugen e Kombit, ne afersi te qytetit te Rreshenit. Sipas burimeve nga aksi denti ka nderruar jete nje person. Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit ndersa policia dhe ambulanca jane nisur ne vendin e ngjarjes. Trupi i viktimes ka qendruar per rreth 30 min ne makine […]

Situata pandemike në vend, shtrimet në spitale, intubimet dhe rastet e vdekjeve janë një këmbanë alarmi për cilindo për të zbatuar masat kundër Covid-19. Ky ishte mesazhi i drejtueses së Institutit të Shëndetit Publik, Silva Bino nga Kukësi ku mesditën e kësaj të premte nisi vaksinimi për personelin mjekësor të […]