Bashkia bashkëpunim me biznesin për infrastrukturën në qytet

Bashkia Kukës ka nisur bashkëpunimin me komunitetin e biznesit me qëllim përmirësimin e infrastrukturës rrugore të qytetit.

Fillimi i këtij bashkëpunimi është konkretizuar me punimet për rehabilitimin e segmentit rrugor pranë Obeliskut të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit ku ndodhen disa njësi tregtare ku pronarët e disa prej tyre sipas Albert Mataj përfaqësues i biznesit kanë kontribuar finaciarisht.

Ndërkohë Kryetari i Bashkisë Safet Gjici gjatë inspektimit të punimeve është shprehur se ‘ne duam investime dhe bashkëpunime të tilla me biznesin që të bëjmë diçka për të mirën e qytetarëve’.

Përfundimi i rehabilitimit të rrugës me trotuar dhe ndriçim i jep zgjidhje një problem të kahershëm të qarkullimit pa probleme të qytetarëve prej vitesh rruga ka qene në gjendje të mjerueshme dhe tepër e amortizuar.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Aksident i rëndë në Kukës, 2 të vdekur e 1 i plagosur

Wed Aug 12 , 2020
Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Rrugën e Kombit në hyrje të Kukësit. Një makinë tip Golf është përplasur me barrierat duke u kthyer përmbys në rrugë. Si pasojë ka humbur jetën 2 të rinj dhe është plagosur i tjetër. Kukës/informacion paraprak Në autostradën Kalimash-Morinë, në […]