Bruno Telushi largohet nga Kukësi

Bruno Telushi është larguar nga Klubi i Kukësit.

Njoftim i klubit

Futboll Klub Kukësi njofton se ka arritur marrëveshje me klubin e Neftchi Baku për transferimin e mesfushorit Bruno Telushi. I afruar këtë merkato vere, Telushi kishte të drejtën të largohej nga skuadra në rast të një oferte.

Në këtë mënyrë, mesfushori është ulur për të diskutuër me presidentin Gjici pas ofertës që i ka ardhur dhe klubi ka vendosur të lejojë Telushin për të shkuar në kampionatin azer. Futboll Klub Kukësi i uron suksese Telushit!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

76 vjetori i masakrës komuniste në Buzmadhe/ Axhami: Duhet të dënohen krimet e komunizmit!

Sat Sep 26 , 2020
Nga Shpëtim Axhami, Kreu i PLL 76 vjet më parë, kur komunizmi vazhdonte të shtronte rruget e pushtetit me gjak shqiptari, në moshën më të mirë pabesisht u masakruan 21 burra, patriotë, antikomunistë ne Buzmadhe të Kukësit. Kriminale, ç’njerëzore të turpshme dhe të pafalshme këto akte makabre. Shteti dhe çdo […]