Shtatë persona kanë vdekur dhe 169 raste me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Në mesin e të vdekurve është edhe një 19-vjeçar nga Mitrovica dhe një 31-vjeçar nga Prizreni. Sipas njoftimit nga IKSHPK-ja gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK […]

Brenda 24 orëve janë raportuar 16 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 3 raste (84, 79, 53 vjeç), Ferizaj 2 raste (77, 47 vjeç), Gjakovë 2 raste (80, 77 vjeç), Kamenicë 2 raste (62, 54 vjeç), Malishevë 2 raste (79, 67 vjeç), […]

Një person është arrestuar në Prizren pasi dyshohet se ka kryer dhunë në familje. Pas arrestimit me vendim të prokurorit i është caktuar masa e ndalimit prej 48 orëve në stacionin policor. Masa e ndalimit në stacionin policor i është shqiptuar edhe një të dyshuari tjetër për armëmbajtje pa leje. […]