Një aksident ka ndodhur në aksin Maqellarë – Dogana e Bllatës, ku një mjet tip ‘Ford’ është përplasur me shkallët e një dyqani në anë të rrugës dhe është përmbysur. Nga aksidenti është lënduar lehtë drejtuesi i tij i cili po udhëtonte i vetëm. Sipas policisë drejtuesi i mjetit Xhahit […]

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Arras të Dibrës, ku një vajzë 12 vjeçe është mbytur duke u larë në Drin. Policia Dibër/ Informacion paraprak Në vendin e quajtur ‘Ura e Lushes’,  njësia Administrative Arras,  një 12 vjeçare duke u larë në lumin Drin është mbytur. Shërbimet e Policisë […]

Kryenin gjueti peshkimi në mënyrë të paligjshme, procedohen penalisht nga Policia 3 shtetas. Në vijim të punës për ruajtjen e mjedisit dhe kontrollit të territorit për  parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, është goditur një rast i gjuetisë së peshkimit në mënyrë të  […]

Janë bllokuar nga policia e Dibrës  dy punishte që përdoreshin për prodhimi ushqimi, procedohen penalisht 2 pronarët. Procedimi penal ndaj tyre filloi pasi, gjatë kontrolleve të ushtruara nga Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në bashkëpunim me Autoritetin Kombëtar Ushqimor, kanë ushtruar kontrolle të befasishme në disa punishte   […]