Denoncimi i kryetarit të PD në Kukës: Po u bëhet presion mësuesve, u kërkohet …

Read Time:1 Minute, 1 Second

Nga Arif Rexhmati

Sot ne mengjes, nje mesuesi te nderuar ne Kukes, ZVA e Kukesit i dergoi kete sms.

Ne vend qe te interesohet per mbarevajtjen e mesimit ne shkolla, ne vend qe te merren me detyren per te cilen paguhen , te sigurojne minimumin e kujdesit per arsimin duke plotesuar personelin mesimor ne shkolla i cili mungon, te plotesoje dhe te kordinoje me institucionet e tjera qofte edhe paisjen me nje termometer per matjen e temperatures per femijet ne kete periudhe pandemie, keta vemje te zyrave shteterore plotesojne formulare zgjedhjesh…..!!!!!

I kerkojme ZVA Kukes, ashtu si gjithe drejtuesve rilindas te administrates, te heqin dore nga presioni ndaj mesuesve apo cdo te punesuari ne shtet, duke u kerkuar formulare me lista zgjedhesish apo te dhena personale duke shkeluar ligjin per perdorimin e paautorizuar te te dhenave personale!

Asnje manover e juaja apo udheheqesve tuaj mjerane nuk ju shpeton nga humbja e thelle e 25 prillit!

Ju dhe te gjithe soj-sorollopi juaj qe abuzoni me detyren do te mbani pergjegjsi penale!

Dita e gjykimit tuaj po afron!

Keta mjerane qe nuk dine te shkruajne edhe nje sms, do te marrin denimin moral nga populli , por edhe denimin ligjor nga drejtesia e vertete!

Koha juaj mbaroi!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Universiteti i Prizrenit hap konkurs për regjistrimin e 1680 studentëve të rinj
Next post Rritet numri i rasteve të reja me koronavirus në Kukës