Dështim total, Kukësi humb dhe përballë Partizanit

Sezoni i ri futbollistik ka nisur i dështuar për Kukësin.

Dy ndeshjet me dy rivalët direkt, Tirana e Partizani, Kukësi i ka humbur me rezultatin 2-0.

Partizani ka dalë triumfues nga sfida Kukësit, e vlefshme për javën e dytë në Kategorinë Superiore.

‘Të kuqtë’ mposhtën me rezultatin e pastër 2-0  verilindorët, duke regjistruar fitoren e parë në këtë sezon.

Pjesa e parë nuk prodhoi gola, teksa në fragmentin e dytë të lojës, ishin sulmuesit Kardozo dhe Solomon  ata që i dhuruar fitoren skuadrës së Dajës.

Ndërkohë që Kukësi e ka nisur në mënyrën më të keqe këtë sezon duke regjistruar 2 humbje me 2 rivalë direkt si Tirana dhe Partizani.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Raste të reja me koronavirus në Kukës

Sun Nov 8 , 2020
Sot janë shënuar raste të reja me koronavirus në Kukës. Sipas ministrisë së Shëndetësisë, bëhet fjalë për 1 rast të ri. Ndërkaq, në Has dhe Tropojë sot nuk raportohen rastë të reja. Deklarata e plotë e ministrisë së Shëndetësisë: Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje të gjithë […]