Dragoshi dhe Gavazaj të Kukësit, Gega nis seancat stërvitore

Kukësi duket se në këtë merkato do të përqendrohet të afrojë të rinj të talentuar.

Pas ardhjes së Tafas dhe Gashit, klubi ka zyrtarizuar firmën me 20-vjeçarin Zenel Gavazaj. Futbollisti nga Kosova, Zenel Gavazaj, është transferuar te skuadra e Kukësit.

Gavazaj (20-vjeçar) që më parë ka luajtur në Kosovë te Liria e Prizrenit, është stërvitur me Kukësin prej kohësh derisa me ardhjen e trajnerit të ri, Skënder Gega, është zyrtarizuar si pjesë e ekipit. Lajmi është konfirmuar edhe nga faqja zyrtare e Kukësit.

Te Kukësi aktivizohet edhe vëllai i tij, Enis Gavazaj, lojtari më shumë përvojë në kampionate si ai i Kosovës, Shqipërisë, Belgjikës e Rusisë. Enisi ka qenë pjesë edhe e Kombëtares shqiptare.

Edhe Redon Dragoshi është lojtari i ri i Kukësit. 20-vjeçari ka firmosur një kontratë që e bën atë pjesë të nënkampionëve për dy vitet e ardhshme.

Ish-lojtari i Luftëtarit përforcon në këtë mënyrë organikën kuksiane duke pasuruar linjën e djathtë të mbrojtjes. Ndërkohë Skënder Gega këtë të enjte nisi punën me skuadrën e Kukësit.

Trajneri tropojan ka zhvilluar seancën e parë stërvitore për të parë në këtë mënyrë edhe gjendjen e lojtarëve.

Nga ana tjetër, kjo seancë  sherbeu për të vënë pikat mbi ‘i’ për ata që nuk do të jenë më pjesë e verilindorëve për sezonin e ardhshëm. Drejtuesit po punojnë intensivisht për të përforcuar skuadrën me elementë cilësorë me qëllim që në Kupat e Europës të shkojnë sa më larg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Bie numri i rasteve me koronavirus në Kukës

Fri Aug 7 , 2020
Disa ditë me një numër të lartë rastesh me koronavirus, sot Kukësi ka parë një numër më të ulët rastesh me Covid-19. Sipas të dhënave nga ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit në Kukës janë evidentuar vetëm 2 raste. Ndërkaq 1 rast është identifikuar në Has. Një ditë […]