Dy rrugët e Partisë Demokratike … -Nga Flamur Hoxha

Read Time:48 Second

Dy rrugët e Partisë Demokratike të Shqipërisë, si✌gishtat e simbolit tonë të fitores.

Mbas 25 Prillit të maskaradës  zgjedhore, si pjesë aktive e Partisë Demokratike prej ‘90 dhe shumë vite kontribut e punë në PDSH, si pinjoll i një familje që e ka paguar anti-komunizmin e demokracinë me gjak dhe breza njerëzorë në internime, shoh dy rrugë te vetme për gjithë demokratët shqiptarë në këto kohë të vështira:

-Përballjen pa leje dhe pa kompromis çdo ditë me rilindjen, zaptuesen e gjithë pushteteve për ta dëbuar të keqen që ka pllakosur vendin dhe trullosur shqiptarët.

– Këtë përballje ta bëjmë ne dhe ata që e duan pa kushte Partinë Demokratik e nuk i  tremben askujt, ku të parët tanë e kanë bërë duke dhënë jetën , që kontribuojmë e sakrifikojmë gjithçka pa bërë zhurmë, që nuk rrimë e mburremi ekraneve qeveritare.

Pjesa tjetër është dhe duhet të jetë mbështetje për këtë kauzë ekzistence dhe obligimi kombëtar fitoreje.

*Deputet i zgjedhur i PD në Kukës

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Dy ‘kuksianë’ në garë për Këpucën e Artë
Next post Dy arrestime në doganë