Ekskluzive/ Nuk ka nxënës, shkrihen edhe 4 shkolla në Kukës

Read Time:30 Second

Luma Post ka mësuar se në zonën e Kukësit është propozuar që të shkrihen këtë vit edhe 4 shkolla në zona të ndryshme administrative.

Vendimi është marrë për shkak të numrit të ulët të nxënësve, pasi sipas ligjit një shkollë duhet të ketë të paktën 80 nxënës që të funksionojë.

Në shkollat ku është propozuar shkrirja, ky numër është më i ulët.

Luma Post ka mësuar se bëhet fjalë për shkollat, Kolshit, Dukagjinit, Brekijes dhe Çajës.

Gjatë këtij viti e tutje, këto shkolla do të jenë në varësi të drejtorisë së shkollës më të afërt  që plotëson kushtet për vazhdimin e mësimit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Kukësi vuan për ujë/ Banorët: Na vjen vetëm disa minuta dhe pa presion
Next post Vizitë në një plantacion me Aronia në Prishtinë-Nga Admir Sinamati