Emrat/ Kuksianët sot zgjedhin përfaqësuesit e tyre demokrat për në parlament

Në degën e PD-s ka nisur votimi për përcaktimin e kandidatëve për zgjedhjet e përgjithshme të pranverës së ardhshme.

Gazmend Bardhi, sekretar i përgjithshëm i PD tha se procesi që nis sot nga Kukësi do të përcaktojë të ardhmen e vendit pasi është një përzgjedhje që e bën vetë populli.

Emrat që konkurrojnë në Kukës janë:

Dega Kukës, Qarku Kukës:

ADMIR SINAMATI

ARBEN CEJKU

BASHKIM SHEHU

IBRAHIM BRUKA

SAHIT PRIZRENI

VJOLLCA VATA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Koronavirusi, Kukësi me zero raste

Fri Sep 25 , 2020
Sot është dita e dytë që Kukësi nuk ka asnjë rast të ri me koronavirus. Në listën e sotme, nuk është i pranishëm as Kukësi, as Hasi dhe as Tropoja. ‘Vijojnë testimet dhe gjurmimi i rasteve të dyshuara në të gjithë vendin. Në 24 orët e fundit  janë kryer 808 […]