EMRI/ Arrestohet për korrupsion kryeprokurori i Kukësit

Policia është duke zhvilluar një operacion në Kavajë për ndalimin e një prokurori.

Burime i thanë SYRI TVS se hetimi është drejtuar nga SPAK dhe po ekzekutohet masa nga drejtoria e Përgjithshme e Policisë.

Në pranga  është vënë prokurori i Kukësit Edmond Karriqi.

Ende nuk dihen rrethanat dhe detaje nga hetimi i SPAK.

I arrestuar është edhe shoferi i prokurorit. Gjithashtu është kontrolluar edhe banesa e prokurorit Karriqi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Korrupsioni nga Fjolla Morina tek ... ja për çfarë akuzohet kryeprokurori i Kukësit

Thu Jul 1 , 2021
Prokurori i Kukësit, Edmond Karriqi u arrestua sot me urdhër të Prokurorisë së Posaçme. Karriqi është prangosur në Kavajë bashkë me shoferin e tij dhe dy persona të tjerë. Prokurori akuzohet për korrupsion. Sipas SPAK janë mbledhur prova konkrete nga të cilat rezulton që Edmond Karriqi ka kërkuar dhe ka […]