EMRI/ OFL i kërkon pasurinë kuksianit

Operacioni Forca e Ligjit i kërkon një kuksiani pasurinë.

Burime zyrtare thanë se i kanë kërkuar letrën një personi të dënuar për trafik droge.

Dylber Ademi, banues në Kukës, i dënuar për veprën penale ‘Trafikimi i Narkotikëve’.

Ky individ si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së.

Më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

‘OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special’, thuhet në njoftimin e policisë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Sërish raste të shumta me koronavirus në Kukës

Fri Aug 14 , 2020
Kukësi vazhdon të ketë numra të lartë, në krahasim me popullsinë, të infektimeve të reja me koronavirusin Covid-19. Sipas të dhënave të ditës së sotme të Ministrisë së Shëndetësisë, në Kukës në 24 orët e fundit janë shënuar 6 persona të prekur. Ndërkaq edhe në Has sot është shënuar 1 […]