Pas largimit të Skënder Gegës nga pankina, drejtuesit e Kukësit janë vënë menjëherë në punë për të gjetur zëvendësuesin e tij.

Emri më i lakuar është ai i ish-futbollistit të kombëtares Enkeleid Dobi. Burime bëjnë me dijë se Dobi ka arritur marrëveshjen me presidentin Safet Gjici dhe pritet vetëm zyrtarizimi.

Prej vitesh, Ekeleid Dobi jeton në Poloni ku ka drejtuar disa skuadra  Ndërsa tani është gati aventurën e tij të parë si trajner në Superligën shqiptare.

Detyra e tij për ta ringjitur Kukësin në tabelë do të jetë e vështirë pasi në 4 javë kampionat, verilindorët kanë grumbulluar vetëm 2 pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *