‘Është toka ime’/ Arrestohet tropojani që bllokonte rrugën

Policia e Tropojës ka arrestuar ditën e sotme një 66-vjeçar, pasi ishte kthyer në një problem për banorët e zonës.

66 vjeçari kishte bllokuar rrugën që lidh lagjen ‘Hysenukaj’ me fshatin Kërrnajë, nën pretedenimin se ishte toka e tij, duke u hequr të drejtën e kalimit banorëve. Ky veprim ka sjell dhe arrestimin e tij ditën e sotme.

Njoftimi i plotë i policisë së Tropojës:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Tropojë arrestuan në flagrancë shtetasin M. K., 66 vjeç, banues në fshatin Kërrnajë, Tropojë.

Ky shtetas, në mënyrë të përsëritur, ka bllokuar rrugën që lidh lagjen ‘Hysenukaj’ me fshatin Kërrnajë, duke hedhur inerte dhe duke kryer gërmime në rrugë, me pretendimin se rruga kalon në tokën e tij.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tropojë, për veprën penale ‘Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

'Ke shkuar me gruan time'/ 50-vjeçari i zhvat 12 milionë lekë inxhinierit kuksian

Wed Feb 24 , 2021
Një histori jo shumë e zakontë është zbuluar në qytetin e Kukësit. Një 72-vjeçari i janë zhvatur në periudha të ndryshme kohore 12 milionë lekë të vjetra nga një bashkëqytetar që e akuzonte për raporte seksuale me të shoqen. 50-vjeçari Agron Nika, siç raporton “BalkanWeb”, është arrestuar nga seksioni për […]