Fjolla Morina martohet në Maldive, gjykata e Kukësit e dënon me 6 vite burg

Gjykata e Kukësit ka dënuar me 6 vite burgim në mungesë këngëtaren Fjolla Morina.

Ajo është shpallur fajtore nga Shkalla e Parë për veprën penale të trafikimit të armëve dhe municioneve dhe armëmbajtje pa leje.

Avokatja e Fjolla Morinës, Aurora Guska kërkoi në seancën gjyqësore që ndaj këngëtares të jepet një dënim me gjobë, por trupi gjykues vendosi 6 vite burgim.

Avokatja paralajmëroi se ky vendim do të apelohet.

Fjolla Morina u dënua në mungesë pasi është arratisur.

Këngëtarja po gjykohej në masën e sigurisë arrest shtëpie, por më 20 Janar 2021, Fjolla Morina ishte larguar nga shtëpia me qira që kishte marrë në Kukës ku po qëndronte me masën e sigurisë.

Pak ditë më parë, ajo u martua në Maldive me biznesmenin Besnik Syla.

Fjolla Morina ishte arrestuar më 19 Shtator 2020 në doganën e Morinës duke hyrë për në Shqipëri, nën shoqërinë e biznesmenit Besnik Syla dhe të një personi tjetër. Këngëtares iu gjetën dy pistoleta pa leje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

VIDEO/ Në Kukës vazhdon të premtohet për 24 orë ujë

Thu Mar 25 , 2021
Kukësi është nga qytetet e pakta, jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Europë që rrethohet nga aq shumë burime ujore. Kukësi rrethohet nga tre lumenj si dhe nga liqeni i Fierzës që e bën qytetin si një gadishull. Por megjithatë është një nga të paktët, ose ndoshta i vetmi […]