Flamur Hoxha i deleguari i PD në Kukës

Biznesmeni kuksian që prej vitesh operon në Tiranë Flamur Hoxha është caktuar si i deleguari i PD-së në Kukës.

Vendimi është marrë nga kreu i PD-së, Lulzim Basha pasditen e sotme.

Hoxha përveç se i deleguar do të jetë edhe kryesuesi i listës së kandidatëve të PD-së në Kukës.

Më herët është konfirmuar edhe kandidimi i ish-deputetit nga Tropoja, Isuf Çela.

Ndërkaq kandidati i tretë i listës do të vijë nga Hasi, ndërsa ende nuk është përcaktuar emri.

Me emërimin e Flamur Hoxhës si i deleguar, kreu i PD-së Lulzim Basha nuk mori parasysh asnjë prej emrave që anëtarësia votoi në zgjedhjet e tetorit 2020.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Caktimi i të deleguarit të PD, reagimi dinjitoz i kryesuesit të kandidatëve të anëtarësisë

Tue Feb 2 , 2021
Nga Admir Sinamati Të nderuar miq, më falni pak për vonesën në informim por më mirëkuptoni pasi deri tani po flisja me një numër të madh dashmirësish dhe mbeshtetës të PD dhe të emrit tim. Pasdite pata një takim me kryetarin e PDSH z. Lulzim Basha ku më shprehu falenderimin […]