FOTO/ Aksident i frikshëm në Kukës-Morinë, plagoset shoferi i botit

Një aksident rrugor me plagosjen e një personi është regjistruar minuta më parë në segmentin Kukës-Morinë të Rrugës së Kombit.

Mësohet se një automjet bot është përplasur me trafik-ndarëset e rrugës së kombit e për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit shtetas nga Kosova.

Drejtuesi i mjetit është dërguar me urgjencë në spitalin e Kukësit.

Shkak i aksidentit mendohet të ketë qenë lagështia në rrugë për shkak të reshjeve të shiut.

Automjeti është përmbysur mbi trafik-ndarëse, po pa bllokuar lëvizjen e mjeteve. Policia në vendngjarje.

Policia e Kukësit/ Informacion paraprak

Më datë 05.11.2022, rreth orës 09:30, në autostradën Kukës-Morinë, shtetasi S. A., 44 vjeç, banues në Kosovë, duke drejtuar automjetin tip bot, të ngarkuar me çimento rifuxho, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe për pasojë automjeti është përmbysur.

Drejtuesi i automjetit është transportuar në spital, për ndihmë mjekësore, në gjendje jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *