FOTO/ Aksidenti i frikshëm në Kukës, makina ra në humnerën 40 metra

Një person ka mbetur i plagosur rëndë pasi makina e tij ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar 40 metra në humnerë.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e të shtunës, në rrugën e vjetër Kukës-Tiranë, pranë minierës së Kalimashit.

Drejtuesi i mjetit, i identifikuar si R.P, 58 vjeç, besohet se ka humbur kontrollin e mjetit për shkak të lodhjes, ose të ndonjë problemi shëndetësor.

Policia dhe shërbimi zjarrfikës kanë mbërritur në vendin e aksidentit dhe kanë arritur ta nxjerrin të plagosurin nga makina.

Pas ndihmës së parë që ka marrë në spitalin e Kukësit, ai është dërguar në Tiranë për trajtim më të specializuar. Gjendja e tij është e rënduar, por fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

FOTO/ Shtegu i Ngjyrave në Kukës, magjia e turizmit malor

Tue Jun 22 , 2021
Qindra vizitorë vizitojnë çdo javën “Shtegun e Ngjyrave”, një nga destinacionet më të bukura të Kukësit. Shtegu i Ngjyrave pjesë e parkut natyror Korab-Koritnik është destinacioni më i ri për të apasionuarit pas natyrës dhe ngjitjeve në mal. Peizazhi mahnitës që krijojnë dimensioni e hapësira pa mat në një fushë […]