FOTO/ ‘Bisedë për librin’ Petrit Palushi takim me të paraburgosurit në Kukës

Intelektuali dhe shkrimtari kuksian, Petrit Palushi i shoqëruar edhe nga të rinj ka zhvilluar një takim në ambientet e paraburgimit të Komisariatit të Kukësit.

Palushi shkruan se, disa prej tyre ishin lexues të mirë dhe u gëzuan që u dhamë libra të rinj.

Reagimi i Petrit Palushit në Facebook:

Bisedë për librin

Me të paraburgosurit në Kukës – Te Komisariati i Policisë

Bota e njeriut asht e çuditshme: edhe në kushte izolimi gjendet hapësirë për librin

Nuk lejohej me ekspozue foto me ta.  Prandaj po përcjell vetëm foto të stafit organizues te aktivitetit.

Takimi na la fort mbresa. Folëm gjatë e biseda nuk sosej.

Disa prej tyre ishin lexues të mirë dhe u gëzuan që u dhamë libra të rinj.

Bota e njeriut asht e çuditshme: edhe në kushte izolimi  gjendet hapësirë për librin.

 (Foto: Edvin Basha)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

FOTO/ Forcat e FSK dhe vullnetarë nga Shqipëria e Kosova, pastrojnë bregun e Drinit të Bardhë

Sun Jun 27 , 2021
Dhjetëra pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe vullnetarë nga Shqipëria dhe Kosova kanë ndërmarrë një aksion për pastrimin e bregut të lumit Drin në Vërmicë. Aksioni i pastrimit është bërë në dy ditë, 25 dhe 26 qershor, ndërsa janë pastruar qindra metra hapësira. Mbeturina të ndryshme, nga letra, […]