FOTO/ Çelet sezoni turistik në Valbonë

Rrjeti i zonave te mbrojtura është një nder destinacionet me te rëndësishme turistike.

Sot ne parkun kombëtar Lugina e Valbonës me mbështetjen e Këshillit te Qarkut Kukës dhe Bashkise Tropojë u be hapja e sezonit te ri turistik.

Ne këtë kuadër u organizuan disa veprimtari festive. Ftojmë te gjithë Shqiptaret kudo qe janë qe te vizitojnë ketë perle te natyrës Shqiptare.

Gjatë kësaj ceremonie folën kryetari i bashkisë Tropojë, Rexhë Byberi, Prefekti i Qarkut Kukës, Zenel Kuqana, si dhe Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Nis përgatitja e ekipit U21, testime për futbollistët që duan ti bashkohen skuadrës

Sun Jun 13 , 2021
Te marten, date 15 qershor 2021 do te nise zyrtarisht pergatitja e ekipit te Kukesit U21 per sezonin 2021-2022. Ashtu sic eshte bere e ditur edhe me pare, trajneri Rraman Hallaci do t’i jape mundesi te gjithe futbollisteve te interesuar per te provuar veten dhe ne fund do te kete […]