FOTO/ Çfarë po ndodh me stadiumin e Kukësit?

Punimet për stadiumin e Kukësit po vazhdojnë.

Tashmë ka përfunduar ngritja e tribunës qendrore e mbuluar ndërkohë që punimet për mungesë fondesh, janë ndërprerë në tribunën perendimore.

Po sipas Safet Gjicit punimet në tribunën perendimore nuk janë ndërprerë për mungesë fondesh por si rrjedhoje e rishikimit te projektit për të bërë një stadium sa më të kompletuar dhe me ambiente akomoduese hotelerike për lojtarët.

Më poshtë keni disa foto nga stadiumi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Askush nuk pyet për Covid/ 15 mijë shqiptarë të kosovës kaluan kufirin të shtunën

Sat Aug 15 , 2020
Pavarësisht rasteve të shumta me COVID-19 si në Kosovë ashtu edhe në Shqipëri, qindra kosovarë këtë të shtune ia kanë mësyer bregdetit shqiptar. Në pikën kalimin kufitar në mes Kosovës dhe Shqipërisë në Morin, kolona mëngjesin e së shtunës ishte e gjatë deri 150 metra sipas të dhënave zyrtare nga […]