FOTO/ FRPD e Kukësit me kryetar të ri, e prezanton Këlliçi

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ishte ditën e sotme në Kukës, ku ka prezantuar dhe kreun e ri të këtij forumit.

Gjatë takimit me të rinj, Këlliçi është shprehur se, ‘PD dhe kryetari Basha janë zotuar publikisht se në ditën 1 të punës, Qeveria Basha do të heqë traun që po rrjep shqiptarët e Shqipërisë dhe Kosovës. Durim deri më 25 Prill. Trau do të hiqet!’.

Reagimi i plotë i Belind Këlliçit:

E pranoj se kam debulesë për Kukësin. I vetmi qytet i Shqipërisë kandidat për çmimin Nobel për Paqe. Mikpritje dhe bujari e jashtëzakonshme.

Shumë faleminderit për pritjen të rinjve të FRPD Kukës dhe kryetarit të ri Indrit Cengu!

Kukësi është porta strategjike ku shqiptarët e Shqipërisë dhe Kosovës takohen, komunikojnë e shkëmbejnë të mira me njëri-tjetrin. Sot kuksianët paguajnë për të hyrë e dalë në vendin e tyre. Një padrejtësi e madhe që do mbarojë më 25 Prill!

PD dhe kryetari Basha janë zotuar publikisht se në ditën 1 të punës, Qeveria Basha do të heqë traun që po rrjep shqiptarët e Shqipërisë dhe Kosovës. Durim deri më 25 Prill. Trau do të hiqet!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Masat anti-Covid, Prizreni boshatiset pak para orës policore

Sun Nov 22 , 2020
Kanë kaluar më shumë se një javë prej kur në Kosovë hyn në fuqi masat e reja anti-COVID. Këto masa prekin gjithë territorin, derisa komunat që kanë numër më të madh të të infektuarve janë në zonën e kuqe, ku ka edhe orë policore. Ndonëse qyteti i bukur i Prizrenit, […]