FOTO/ Kukësi me sulm brazilian

Duket se ky sezon do sjellë shumë risi në skuadrën e Kukësit.

Verilindorët kanë bërë blerjen e radhës, e cila duket mjaft e goditur për repartin e sulmit.

Braziliani ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare, duke u bërë lojtari më i ri i skuadrës.

Lajmin e konfirmon klubi kuksian me anë të një postimi në faqen zyrtare në ‘Facebook’.

Postimi i klubit të Kukësit:

Zyrtare! Vitor Feijao eshte zyrtarisht futbollist i Kukesit, ndërkohe karriera e tij ka nisur që në vitin 2016 si lojtar i serise A, në vëndin e tij.

Futboll Klub Kukesi njofton se sulmuesi brazilian Vitor Feijao Correia da Silva eshte zyrtarisht futbollist i skuadres sone!

Futbollisti 24-vjecar ka firmosur diten e sotme me klubin nje kontrate dy vjecare duke u bere keshtu futbollisti me i ri ne skuader.

Feijao vjen te Kukesi nga kampionati brazilian ku sezonin e fundit ka qene pjese e skuadres se Boavistas. Futbollisti 24 vjecar ka luajtur ne nje ekip me ish-futbollistin tone, Erick Flores i cili ka qene nje shtyse per futbollistin per te firmosur me Kukesin.

Klubi i Kukësit i uron shumë suksese sulmuesit Feijao me fanellen e ekipit tone.

Bem Vindo Vitor

Skeda e Lojtarit:

Emri: Vitor Feijao Correia da Silva

Mosha: 24 vjeç

Kombësia: Brazilian

Gjatësia: 1.69 m

Pozicioni: Sulmues, sulmues i djathte

Klubet e meparshme: Parana, Coritiba, Criciuma, Ceara, Figuirense, Payasandu, Boavista

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

FOTO/ Salillari u mori tokat pa i pyetur, banorët e Gostilit kërkojnë dëmshpërblim

Tue Jul 6 , 2021
Kompania Salillari që ka dhe koncesionin e Rrugës së Kombit ka nisur në mënyrë të jashtëligjshme punimet për rreth-rrotullimin në Gostil të Kukësit pjesë e projektit për ndërtimin e aeroportit të Kukësit dhe urës së re mbi Lumin Drin i Zi. Fillimi i punimeve ka nxitur reagimin e banorëve të […]