FOTO/ Kukësi prezanton një mesfushor nga Kosova

Kreshnik Bahtiri është futbollisti më i ri i Kukësit. Mesfushori 28-vjeçar nga Kosova firmosi kontratë një vjeçare me verilindorët, teksa është përfshirë edhe opsioni për rinovimin edhe një tjetër sezon, nëse palët do të jenë të kënaqura nga bashkëpunimi.

Bahtiri vjen nga skuadra e Arbërisë në Superligën e Kosovës, ku së fundi ka mbajtur shiritin e kapitenit, është aktivizuar si titullar në 32 ndeshje dhe ia ka dalë të shënojë 7 gola e të japë 4 asiste.

‘Shpresoj të jap më të mirën te Kukësi. Është një klub i organizuar shumë mirë dhe shpresoj të vazhdojë kështu e të fitojmë titullin kampion këtë sezon. Forca Kukësi!’, tha Bahtiri në fjalët e para si futbollist i verilindorëve.

Kreshnik Bahtiri është futbollisti i pestë që nënshkruan në këtë merkato vere me Kukësin, pasi më herët janë prezantuar sulmuesit anësorë Basa nga Kroacia e Alija Krnic nga Mali i Zi, sulmuesi i ardhur nga Kastrioti, Klejdi Daci dhe mbrojtësi i majtë Edison Ndreca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Lihet ne burg kryeprokurori i Kukesit

Sat Jul 3 , 2021
Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe korrupsionit ka dhënë masën arrest me burg për prokurorin e Kukësit Edmond Karriqi. Ai akuzohet për korrupsion Drejtuesi i Prokurorisë së Kukësit, u arrestua të mërkurën me kërkesë të SPAK, dyshohet se ka përfituar një ryshfet prej 2 mijë euro. Afera korruptive ka pasur […]