• Tue. May 21st, 2024

FOTO/ Kush janë të rinjtë që u kapën me 9 kg kokainë në Morin

Identifikohen dy të rinjtë që u kapën me 9 kilogramë kokainë në doganën e Morinit, në anën e Kosovës.

Dy të rinjtë e arrestuar sot në Morinë pasi tentuan të kalonin 9 kg kokainë për në Kosovë janë Elsaed Tirana dhe Elsajed Tallalli, 22 dhe 21 vjeç, me banim ne Shkodër.

Ata udhëtonin me automjetin e tyre tip Peugeot me targa AB 3– EG.  Nga hetimet paraprake këta rezultojnë korrierë.

Hera e parë që e kryenin një vepër të tillë kriminale.

Nga kontrollet në Shkodër e Tiranë ende nuk janë gjetur pronaret e drogës me destinacion Kosovën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *