FOTO/ Nga Ferizaj në Valbonë, për të ecur në këmbë në dimër

Hiking Alpha organizata AlpinoTuristike e të rinjve të Ferizajt këtë të dielë organizuan një ecje në Luginën e Valbonës.

Ecja në natyrë tashmë eshtë kthyer në trendi për të rinjët dhe te rejat Kosovare, një sport i pëlqyer ku ka edhe nga ata që sfidojnë veten për ngjitjet e maleve ku vështërsia eshtë edhe me e madhe në dimër.

Klubet Alpiniste në Kosovë janë shtuar shumë.

Gjatë kohës së pandemisë dhe fundjava ka pasur një numër të madh dashamirës të natyrës që kanë udhëtuar në bjeshkë të ndryshme të Kosovës dhe Shqipërisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

‘Është toka ime’/ Arrestohet tropojani që bllokonte rrugën

Wed Feb 24 , 2021
Policia e Tropojës ka arrestuar ditën e sotme një 66-vjeçar, pasi ishte kthyer në një problem për banorët e zonës. 66 vjeçari kishte bllokuar rrugën që lidh lagjen ‘Hysenukaj’ me fshatin Kërrnajë, nën pretedenimin se ishte toka e tij, duke u hequr të drejtën e kalimit banorëve. Ky veprim ka […]