FOTO/ Pasuria natyrore, njihuni me kafshët e egra në zonën e Kukësit

Read Time:35 Second

Në kuadër të rritjes të kapaciteteve monitoruese të stafit të AdZM Kukës për monitorimin e llojeve të rralla e të rrezikuara të  faunës së egër, në bashkëpunim me ekspertë të PPNEA me 15 tetor 2020 për herë të parë në Zonën e Lumit të Gashit, Rezervë Strikte dhe trashëgimi UNESCO vendosëm kamera kurth.

Me datë 26 nëntor 2020 u bë heqja e tyre. Po paraqesim një album me lloje të kapura nga kamerat.

Ky monitorim vërtetoi  me foto e video, larminë e llojeve të gjitarëve të mëdhenj të përshkruar nga vrojtimet e herë pas hershme, dhe pasurinë e vlerat jashtëzakonshme të biodiversitetit të zonës.

Bashkëpunimi me ekspertët e PPNEA për monitorimin me kamera kurth do të vazhdojë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post FOTO/ Pasuria natyrore e Kukësit, zogjtë në Kënetën e Kashtës
Next post Koronavirusi, ja sa raste të reja ishin sot në Kukës