FOTO/ Radhë kilometrike ne doganën e Morinit

Radhë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Morinit drejt Kosovës.

Në doganë është krijuar një kolonë e gjatë automjetesh me qytetarë nga Kosova që po kthehen në shtëpitë e tyre, pasi kanë vizituar Shqipërinë.

Me mijëra qytetarë të Kosovës kanë zgjedhur ta kalojnë fundjavën në Shqipëri, kryesisht pranë bregdetit, duke u favorizuar kështu nga moti me diell dhe temperatura të larta.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

VIDEO/ Kandidatja e Ramës, Gerta Duraku: Në Kukës ka male, liqen dhe bie borë

Sun Feb 28 , 2021
Kreu i PS-së Edi Rama prezantoi sot një grup qytetarësh, të cilët pritet të jenë kandidatë për deputet të Partisë Socialiste në zgjedhjet qendrore të 25 prillit. Rama i paraqiti ata si prurje të reja që i ishin bashkuar PS-së, por në fakt një pjesë e mirë e tyre kanë […]