FOTO/ Rradhë kilometrike në Rrugën e Kombit

Mëngjesin e kësaj të diele janë krijuar sërish radhë kilometrike automjetesh në rrugën e Kombit.

Fluksi më i madh i automjeteve është krijuar në aksin rrugor Morinë –Kukës, me pushues nga Kosova.

Fluks ka patur edhe në Morinë dhe si çdo të diel kolona e mjeteve ishte deri në fshatin Vermicë të Prizrenit.

Këtë fundjave kanë hyrë në vendin tonë mbi 30 mijë qytetarë të Kosovës. Në Morinë është punuar me procedurë të përshpejtuar dhe për këtë arsye nuk pati pritje të gjata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Sërish raste të reja me koronavirus në Kukës

Sun Aug 30 , 2020
Edhe sot Kukësi ishte i pranishëm në raportimin e ministrisë së Shëndetësië për rastet me koronavirus. Sipas ministrisë në Kukës në 24 orët e fundit janë 2 raste me koronavirus Covid-19. Gjithashtu në listë është edhe Hasi me 1 rast. ‘Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer […]