FOTO/ Shtegu i ngjyrave në Kukës, pjesë e Travel Magazine

Ju kujtohet itinerari Korab – Koritnik, që ju kemi prezantuar para ca kohësh në Travel Magazine, në turet më të bukura të vitit? Ja ku jemi sërish në riprezantimin e këtij itinerari të mrekullueshëm.

Ka ardhur koha t’i jepni një tjetër dimension lirisë dhe t’i shtoni më shumë ngjyra fundjavës tuaj.

‘Shtegu i Ngjyrave’, segment i këtij itinerari, në Çaje të Kukësit, ndoshta më i bukuri, është tashmë një prej tureve të fundjavës, me të cilin guidat turistike të zonës Ermal Hallaçi dhe Afrim Tahiraj, menduan të ndihmojnë turizmin e asaj ane. Dhe vërtet gjërat kanë filluar të lëvizin sepse tashmë numri i vizitorëve ka shkuar rreth 500 në muaj.

#PushoNëShqipëri #EjaNëKukës

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Po, o nanë, po… -Poezi nga Havzi Nela

Sat Aug 1 , 2020
Po, o nanë, po, N’emën të ligjit jam arrestue, E duert m’i kthyen prapa policët e zi, N’hekur me tutjus m’i kanë ngujue! Me gazin 69 u pamë sy ndër sy, Si me keqardhje m’u ba se më vështroi, E kur lëshova kambën mbrenda me hy, M’u ba se psherëtiu, […]