FOTO/ Shuhet zjarri mbi tunelin e Kalimashit, kjo është situata sot

Read Time:21 Second

Zjarri në faqen e malit mbi tunelin e Kalimashit është shuar dhe situata po monitorohet nga forcat zjarrfikëse të Bashkisë Kukës dhe të tunelit.

Aktualisht ka nisur operacioni për shuarjen e zjarreve te Laku i Thive, ku krahas tokës po punohet edhe nga ajri me helikopter.

Në ndihmë të forcave janë edhe 34 zjarrfikës te Kosovës me nëntë automjete për terren malor dhe mjete autocisterne për mbushjen me ujë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Ministri: Flaket rrezikojne te bllokojne tunelin e Kalimashit
Next post 33 vjet ma parë/ Si e përjetova varjen e Havzi Nelës-Nga Petrit Palushi