FOTO spektakolare/ Ngjitje extreme në majën e Jezercës

Kosova Montain Club të dielën që lamë pas ka ngjitur majën më të vështirë të Alpeve Shqiptare, majën e Jezercës

Jezerca është një majë me shkallë vështirësie ngjitjeje mbi mesataren gjatë verës, ndërsa në dimër ngjitja është extreme.

Alpinistët sfiduan kushtet e motit dhe arritën në majën e Jezercës.

Këto janë pamjet spektakolare nga Alpet

Është e vështirë që kjo kohe me qiellin e pastër dhe majat plot borë për rreth të realizohen në muajin Shkurt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

I kulturuari i çuditshëm Emërli Shehu...

Wed Mar 3 , 2021
Shkruan Petrit Palushi Njëri prej 20 mësuesve kuksianë, që dha mësim në Kosovë. 1946 – 1948: Në shkollën fillore Sopia (Suharekë) dhe Zhaçë Dinte përmendësh Kur’anin, ‘Lahutën e malcis’ të Fishtës dhe ‘Rubairat’ e O. Khajamit. Me vdekjen e E. Shehut 2 dekada ma parë, vdiq njeriu i fundit në […]