FOTO/ Vullnetarizmi, të rinjtë nga Shtiqni ndërtojnë një tavolinë në Kroin e Kuq

Kjo tavoline e bërë vullnetarisht në Kroin e Kuq në bjeshkë, do ti shërbejë për çdo turist që ngjitet në Gjallicë.

Urime për punën!

Nismëtarët e këtij investimi kaq të vyer për turistët janë Erlis Shehu dhe Albert Muja, banorë të fshatit Shtiqën.

Ata do të ndërtojnë edhe disa të tjera përgjatë shtegut Kroi i Kuq -Maja e Gjallicës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Po transportonin emigrantë arrestohet një kuksian, tjetri në kërkim

Thu Jul 15 , 2021
Policia e Tiranës ka arrestuar dy të rinj nga Kukësi, pasi janë kapur duke transportuar emigrantë të paligjshëm. Sipas uniformave është prangosur E. Syla, 24 vjeç dhe është shpallur në kërkim I. Shahu, 23 vjeç. Këta të fundit  bashkëpunim me njëri-tjetrin pasi kanë koordinuar vendndodhjet nëpërmjet opsionit ‘Location’ në aplikacionin […]