Gruaja nga Kukësi humb jetën nga koronavirusi

Një grua nga Kukësi ka humbur jetën si shkak i koronavirusit.

Lajmi është bërë i ditur nga ministria e Shëndetësisë.

Në konferencën e sotme është bërë e ditur se, ka humbur jetën një grua 66-vjeçare.

‘Ju informojmë se në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e kanë humbur betejën me COVID19 një 66-vjeçare nga Kukësi, një 69-vjeçar nga Kurbini, një 70-vjeçar nga Elbasani dhe një 72-vjeçar nga Tirana.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve’, bëri të ditur ministria e Shëndetësisë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Siç pritej/ Rikthehet koronavirusi në Kukës, ja sa raste janë sot

Thu Sep 17 , 2020
Ashtu siç edhe pritej, sot Kukësi është rikthyer në hartën e rasteve të reja të koronavirusit Covid 19. Në deklaratën zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë është përfshirë Kukësi, Hasi dhe Tropoja. Duket se përgjigjet e tamponëve janë mbajtur deri më sot për tu bërë publik. Sipas ministrisë në Kukës janë […]