• Sun. Jun 23rd, 2024

I vuri zjarrin pyllit në fshatin Pistë, arrestohet një grua

Një grua 57 vjeçe nga fshati Pistë i Kukësit është vënë në pranga nga policia pasi akuzohet se i ka vënë flakën pyllit në këtë zonë.

Njoftimi i Policisë së Kukësit:

I vuri zjarrin pyllit në fshatin Pistë, identifikohet dhe arrestohet në flagrancë 57-vjeçaria nga Policia.

Gjithashtu, procedohen në gjendje të lirë dy të mitur në Has, për ‘Shkatërrimi i pronës me zjarr’.

Strukturat e Komisariatit të Policisë Kukës, në vijim të veprimeve për identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrëvënies të qëllimshme apo nga pakujdesia, bënë të mundur identifikimin dhe arrestimin në flagrancë të shtetases  Sh. Sinani,  57  vjeçe, banuese në fshatin Pistë, pasi dyshohet se  ka vënë zjarr në pyllin në afërsi të banesës së saj, ku për pasojë është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme pylli me lis dhe shkurre.

Gjithashtu, u proceduan në gjendje të lirë dy shtetas të mitur J.R., dhe B.R., banues në fshatin Golaj,  për veprën penale ‘Shkatërrimi i pronës me zjarr’, pasi në fshatin Golaj kanë ndezur zjarr. Si pasojë e erës së fortë zjarri  u ka dalë jashtë kontrollit duke përfshirë dhe djegur një sipërfaqe të konsiderueshme me lis dhe shkurre.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme për  veprën penale ‘Shkatërrimi i pronës me zjarr’.

Drejtoria Vendore e Policisë  e Policisë Kukës apelon për të gjithë banorët, që në asnjë rast mos shkaktojnë zjarrvënie pasi do përballen me ligjin. Policia fton qytetarët që të denoncojnë në numrin 112 dhe Komisariatin Dixhital për çdo rast të zjarrvënies apo të paligjshmërisë në tërësi duke ju garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë e të paanshëm nga strukturat policore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *