Ja sa raste me koronavirus ishin sot në Kukës

Prej ditësh Kukësi nuk mungon në hartën e koronavirusit në vend.

Herë me shumë raste e herë më pak, por çdo ditë zona jonë ka qenë prezente në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Edhe sot sërish Kukësi ishte në listë, por me 1 rast të konfirmua pozitiv.

Ndërkaq 4 raste sot janë evidentuar në Tropojë.

‘Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 45 raste në Tiranë, 31 në Durrës, 17 në Korçë, nga 6 raste në Shkodër, Krujë, Vlorë, nga 4 raste në Elbasan, Lezhë, Lushnje, Tropojë, nga 3 raste në Berat, Gjirokastër, 2 në Kavajë, nga 1 rast në Kukës, Mat, Malësi e Madhe, Prrenjas, Memaliaj, Klos, Gramsh, Shijak’, bëri të ditur sot Ministria e Shëndetësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

FOTO/ Rruga hyrëse e Kukësit e braktisur dhe e shkatërruar

Sun Aug 16 , 2020
Segmenti rrugor që lidh qytetin e Kukësit me Rrugën e Kombit, si në hyrje ashtu edhe në dalje, prej vitesh është braktisur dhe nuk ka asnjë investim. Hyrja e Kukësit që duhej të ishte në një gjendje më të mirë, është në një situatë të rëndë. Përveç mos mirëmbajtjes nga […]