Ja sa raste me koronavirus ishin sot në Kukës

Pas disa ditësh pa infektime të reja, Kukësi është rikthyer sot në hartën e infektimeve me koronavirus.

Sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë, në Kukës ditën e sotme janë regjistruar 6 raste të reja.

Ndërkaq nuk ka pasur raste të reja në Has dhe Tropojë.

‘Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 72 raste në Tiranë, 14 në Kavajë, 12 në Fier, 10 në Kamëz, 6 në Kukës, nga 4 raste në Krujë, Kurbin, Mirditë, nga 2 raste në Shkodër, Korçë, Elbasan, Tepelenë, Bulqizë, nga 1 rast në Durrës, Lezhë, Lushnje, Vlorë’, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Trafik droge në doganën e Morinit

Tue Aug 11 , 2020
Një 54-vjeçar është arrestuar në pikën kufitare në Vërmicë, pasi tentoi të futej në Kosovë me rreth 6 kilogramë marihuanë. Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës marihuana ishte e ndarë në 15 pako dhe ishte fshehur te motori i veturës Seat. Droga ishte fshehur në pjesën e përparme të motorit […]