Kapet i arratisuri nga shtëpia, por nuk është Fjolla Morina

Policia e Kukësit ka kryer ditën e sotme arrestimin e shtetasit Y. A, për veprën penale ‘Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit’

Njoftimi i Policisë së Kukësit:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kukës bënë arrestimin e shtetasit Y. A., 47 vjeç, banues në Kukës, për veprën penale ‘Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit’.

Ky shtetas është konstatuar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Kukës, jashtë banesës së tij, duke shkelur masën e sigurisë ‘Arrest  në shtëpi’ të caktuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, për veprime të mëtejshme.’

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

FOTO/ Prej 1 muaji të bllokuar bashkia e Kukësit nuk kujtohet për fshatrat e Malziut

Fri Feb 19 , 2021
Prej një muaji tre fshatra të Kukësit janë të bllokuara nga rrëshqitjet e dherave për shkak të reshjeve të dendura. Konkretisht fshatrat Vrish, Gdhesht, Pistë, Hazdre dhe Sapas. Këto zona janë shpopulluar tej mase vitet e fundit dhe tashmë kanë mbetur 70-80 familje ose rreth 300 banorë. Gjatë një takimi […]