Koronavirusi/ Ja sa raste të reja u shënuan sot në Kukës

Vazhdojnë rastet e reja me koronavirus në Kukës.

Kështu thuhet në raportimin ditor të Ministrisë së Shëndetësisë.

Sipas ministrisë, 3 raste janë në Kukës dhe 2 raste në Tropojë.

‘Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 820 testime për vlerësimin e infektimit nga virusi SARS COV2, dhe 133 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon:

68 raste në Tiranë, 10 në Elbasan, 9 në Durrës, 7 në Lezhë, 6 në Berat, nga 5 raste në Krujë, Fier, 4 në Korçë, nga 3 raste në Kukës, Gjirokastër, nga 2 raste në Kurbin, Kavajë, Vlorë, Tropojë, Kuçovë, nga 1 rast në Shkodër, Devoll, Pogradec’, bën të ditur ministria e Shëndetësisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Stadiumi i Kukësit peng i zaptimit dhe shkatërrimit të palestrës së mundjes dhe të lojërave me dorë

Tue Sep 1 , 2020
Stadiumi i Kukësit që është duke u rindërtuar, prej javësh ka mbetur në vend. Pas përfundimit të pjesës së tribunës qendrore, nuk punohet më. Shkak është bërë një vendin arbitrar dhe i një anshëm i bashkisë së Kukësit dhe presidenti të nderit të F. K. Kukësit, Safet Gjici. Për të […]