Koronavirusi/ Kukësi në zonën portokalli

Kukësi është në brezin e dytë të zonave për përhapjen e madhe të koronavirusit.

Sipas Silva Binos, Kukësi dhe disa qytete të tjera janë në zonën portokalli, e jo të kuqe, ku numri i përhapjes së infeksioneve është shumë i lartë.

Sipas Binos, transmetimi në Kukës është mes 58 deri në 150 raste për 100 mijë banorë.

Kjo në bazë të shifrave të javës së fundit për infektimet e reja në Kukës.

Ndërkaq Tropoja është në zonën e kuqe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Kukësi sot me numër rekord të infektuarish nga Covidi

Mon Nov 9 , 2020
Kukësi ka njohur sot numërim më të lartë të të infektuarve me koronavirus që nga nisja e pandemisë. Deri më tani numri më i lartë i të infekturave në 24 orë ka qenë 15 qytetarë, por sot ky rekord është thyer. Sipas ministrisë së Shëndetësisë sot numërohen 18 raste në […]