Koronavirusi, rritet numri i rasteve në qarkun e Kukësit

Ka vijuar të rritet numri i rasteve me koronavirusin Covid 19 në qarkun e Kukësit.

Ndërkaq në ditën e fundit janë evidentuar 3 raste të reja me koronavirus ne Kukes, ndryshe është në Has.

Sipas asaj që bën të ditur ministria e Shëndetësisë, në Has janë 6 raste të reja me Covid-19.

‘Nga 857 testime të kryera, janë identifikuar 123 qytetarë të prekur nga virusi SARS COV2.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon:

40 raste në Tiranë, nga 11 raste Durrës, Korçë, nga 8 raste Shkodër, Kavajë, 7 në Fier, nga 6 raste Elbasan, Has, 5 në Berat, nga 4 raste Pogradec, Sarandë, 3 në Kukës, nga 2 raste Lezhë, Malësi e Madhe, nga 1 rast në Krujë, Lushnje, Vlorë, Bulqizë, Shijak, Skrapar’, ka bërë të ditur ministria e Shëndetësisë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

6 raste të reja me Covid 19 në Prizren

Fri Sep 4 , 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 474 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 119 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste […]